15.8. ob 10.30 uri – Marijino Vnebovzetje – veliki šmaren

15. avgusta 2018 bomo hvaležno praznovali Marijino Vnebovzetje – veliki šmaren. Slovesno sveto mašo ob 10 uri dopoldne bo vodil p. mag. Milan Bizant, večerno ob 18.30 uri pa p. mag. Jože Poljanšek, župnik. Največji cerkveni Marijin praznik so v jeruzalemski Cerkvi začeli obhajati že kmalu po koncilu v Efezu leta 431 po Kr. in ga povezovali z Marijinim odhodom s tega sveta. Čeprav Marijino vnebovzetje sodi med najstarejše Marijine praznike (prve omembe segajo še v obdobje pred 4. st. po Kr.), je papež Pij XII. (1939–1958) versko resnico o Marijinem vnebovzetju slovesno razglasil šele leta 1950 z apostolsko konstitucijo Munificentissimus Deus. Tradicionalno je bil to dan romanj, da bi se spomnili, da smo po krstu Božji sinovi in hčere na poti v polnost Božjega večnega življenja, ki se podarja in vključuje vse.