Srečanje bralcev

Blizu je Bog, prihaja k nam. Blizu je Bog, le čakaj nanj!

Srečanje bralcev Božje besede se je začelo drugače. Vse je drugače. Obrazi prekriti. Stiki brezstični. Ni objemov. Oči so tiste, ki izdajajo. Hvaležnost.

Podelitev misli zbranih pa enotne: Hvaležni za ta čuden puščavniški čas. Nas je umiril. Nas v družini, v skupnosti zbližal. Male pozornosti so postale velike. Odnos z Gospodom smo lahko poglobili. Vera je stabilna. Potrjeno vedenje, da smo ljubljeni.

Za konec pa prepevanje patra Jožeta:

Iščite Gospoda, dokler se daje najti, kličite ga, dokler je blizu! Krivični naj zapusti svojo pot in hudobni svoje misli. Vrne naj se h Gospodu, da se ga bo usmilil, k našemu Bogu, ki je velik v odpuščanju. Kajti moje misli niso vaše misli in vaša pota niso moja pota, govorí Gospod. Kajti kakor je nebo visoko nad zemljo, tako visoko so moja pota nad vašimi póti in moje misli nad vašimi mislimi.

(Iz 55,6-9)